Інформація про заклад

Заклад дошкільної освіти  (ясла-садок) № 90 «Волошка» Запорізької міської ради (далі - ЗДО), має у складі 5 груп загального розвитку для дітей віком від двох до шести (семи) років, в т.ч. групу з інклюзивним навчанням, де забезпечується розвиток, виховання та навчання дітей відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти.

Юридична адреса закладу дошкільної освіти: 69027 м. Запоріжжя вул. Космічна, 7-А, телефон: 38061 7698047

Дошкільний заклад є юридичною особою, яку включено до ЄДРПОУ, ідентифікаційний код юридичної особи 26531723 . Видано Головним управлінням статистики у Запорізькій області 19.09.2022. Вид діяльності за КВЕД - 2010: «85.10 Дошкільна освіта» та «86.90 Інша діяльність у сфері охорони здоров'я».

Штатний розпис на 2022-2023 навчальний рік відповідає Типовим штатним нормативам ЗДО в межах затвердженого фонду заробітної плати. Відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України, Профспілки працівників освіти і науки України (лист від 17.02.2011 №1/9-108, № 02-8/97). Штатний розпис погоджено з виборним профспілковим органом первинної профспілкової організації, затверджений у департаменті освіти і науки Запорізької міської ради.

Педагогічна освіта та професійна підготовленість педагогічних працівників дозволяє надавати освітні послуги на достатньому рівні. При розстановці кадрів враховується педагогічний досвід, кваліфікація, достатній потенціал для творчої діяльності.

Очолює роботу закладу дошкільної освіти директор - Цілуйко Катерина Сергіївна, освіта вища, педагогічний стаж роботи 5 років.

Структура та органи управління

Засновником і власником ЗДО № 90 є територіальна громада міста Запоріжжя в особі Запорізької міської ради.

Департамент освіти і науки Запорізької міської ради (далі - Департамент) є уповноваженою особою Запорізької міської ради, як засновника ЗДО № 90, відповідно до визначених органом місцевого самоврядування повноважень.

ЗДО № 90 утворений та зареєстрований у порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.

ЗДО № 90 утримується за рахунок бюджету міста Запоріжжя, кошти якого є джерелом доходів ЗДО № 90.

Органом управління ЗДО № 90 є департамент освіти і науки Запорізької міської ради (як представник органу місцевого самоврядування) відповідно до повноважень, визначених засновником.

Відокремлений структурний підрозділ департаменту освіти і науки Запорізької міської ради (далі - відокремлений структурний підрозділ Департаменту) виконує функції органу управління ЗДО № 90 відповідно до повноважень, визначених положенням про цей підрозділ.

Засновник ЗДО № 90 через орган управління здійснює його фінансування, матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі, інженерні комунікації, обладнання, встановлює їх статус, організовує будівництво і ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування здобувачів освіти тощо.

Ліцензований обсяг та фактична кількість осіб, які навчаються в закладі дошкільної освіти 2022-2023 н.р.

Заклад дошкільної освіти розраховано на 5 вікових груп, з проектною потужністю 95 місць. Приміщення груп використовуються за призначенням. Кількісний склад вихованців  на 01.09.2023 р. - 84. Із зазначеної кількості груп:

одна - загального розвитку для дітей раннього віку (до 3-х років) - 16 осіб;

одна - загального розвитку для молодшого дошкільного віку (від 3 до 4 років) - 17осіб ;

одна - загального розвитку для дітей середнього дошкільного віку (від 4 до 5 років) - 19 осіб;

одна - загального розвитку для дітей старшого дошкільного віку (від 5-6 років) - 17 осіб;

одна- інклюзивна група для старшого дошкільного віку (від 5-6 років) - 15 осіб.

Режим роботи закладу

Заклад дошкільної освітти працює за п'ятиденним робочим тижнем.

Вихідні дні: субота, неділя, святкові дні. Всі групи функціонують в 12-годинному режимі (7.00-19.00) (одна для дітей раннього віку та чотири для дітей дошкільного віку).

Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305, навчальний рік розпочинається 1 вересня і закінчується 31 травня. З 01 червня по 31 серпня триває літній оздоровчий період, під час якого освітня робота формується відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України.

Мова освітнього процесу - УКРАЇНСЬКА

Зміст освітнього процесу

Зміст освітнього процесу в дошкільному закладі визначається:

• Базовим компонентом дошкільної освіти,
  • освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років «Дитина» (наук. кер. проекту - Огнев'юк В.О., авт. колектив - Бєлєнька Г.В., Богініч О.Л., Богданець-Білоскаленко Н.І. та ін., лист ІМЗО від 14.07.2020 № 22.1/12-Г-572, лист МОН від 23.07.2020 № 1/11- 4960);
  • парціальною програмою "STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт". (освітні напрями "Математика. Логіка, або Пізнаємо красу чисел і геометричних фігур", "Природничі науки, або Подорож Всесвітом", "Технології, або Таємничі перетворення","Інжиніринґ, або Маленькі винахідники"),
  • парціальною програмою з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6-7 років «Вчимося жити разом» Піроженко Т.О., Хартман О.Ю. (лист ІМЗО від 13.06.2016 № 2.1/12-Г-363)
  • парціальною програмою «Дошкільнятам - освіта для сталого розвитку» Н.Гавриш, О.Саприкіна, О.Пометун (лист ІМЗО від 12.02.2019 № 22.1/12-Г-46).
  • парціальною програмою «Україна - наша Батьківщина». (за наук.ред. Рейпольської О.Д., авт. Каплуновська О.М., Кичата І.І., Палець Ю.М., (Лист МОН від 25.03.2016 №2 1/12-Г-85).

• програмою з основ здоров'я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку "Про себе треба знати, про себе треба дбати" /Л. В. Лохвицька. - Тернопіль : Мандрівець, 2014. - 120 с.

Матеріально-технічна база дошкільного закладу в задовільному стані.